הזדמנות השקעות נדל"ן בבוקרשט – רומניה

הזדמנות ההשקעה בבוקרשט-רומניה

במלאת עשור למשבר הכלכלי העולמי, רומניה קוטפת מחמאות מהבנק הבינלאומי ומהאיחוד האירופאי ובוקרשט נחשבת לקטר הצמיחה של מזרח אירופה

רומניה היתה מבין המדינות שהושפעו ביתר שאת מהמשבר הכלכלי העולמי בשנת 2008 וממשבר האשראי ששטף את אירופה בשנים שלאחריה. היום, כעשר שנים לאחר מכן נראה כי המדינה הצליחה להתגבר על המשבר ויותר מכך – על הדרך לקבל ציונים לשבח מהבנק העולמי והאיחוד האירופאי.
בוקרשט, הנחשבת בשנים האחרונות לקטר הצמיחה של מזרח אירופה, הפכה להיות היעד של אוכלוסייה איכותית וצעירה וחווה ביקושי שיא לנדל"ן למגורים וכמובן גם השקעות נדל"ן ברומניה.

 

רומניה מציגה: צמיחה מרשימה ויציבה לאורך שנים

הבנק העולמי וקרן המטבע העולמית משבחים את רומניה על ההישגים של השנים האחרונות, תוך שהם מציינים כמה נתוני מפתח ובניהם:
• התל"ג ברומניה מטפס ב- 4% ומגיע לשיא של כ- 11 אלף דולר, תוך שמירה על גידול יציב מאז שנת 2012. התורמות הגדולות לגידול היציב בתמ"ג הן תעשיות ההי טק והתקשורת.

• המשכורת הממוצעת מפגינה עליה יציבה בשנים האחרונות: בשנת 2018 היא עלתה בעוד 8.4% והגיעה לרמה של 750 אירו לחודש, הגבוהה ב- 63% מרמתה בשנת 2010

• האבטלה נמצאת בשפל של כל הזמנים – 4% בלבד, מהנמוכות ביותר באיחוד האירופי.
קרן המטבע העולמית אף מוסיפה כי הבנקים ברומניה משפרים את הביצועים שלהם ומפגינים איתנות פיננסית גבוהה משמעותית מבעבר, כאשר הבנקים הזרים מובילים את השוק ומייצבים את רמות ניהול הסיכונים הגבוהות שלהם. זה הזמן המושלם לצורך נדל"ן להשקעה ברומניה.

 

מדיניות מיסוי נוחה מאי פעם ותמרוץ משקיעים זרים
מה הסיבות לצמיחה המרשימה ולעליה באטרקטיביות למשקיעים? את התשובה ניתן למצוא בדוח של הבנק העולמי, שם צויינו לשבח כמה מהצעדים המשמעותיים שעשתה ממשלת רומניה בשנים האחרונות, ובהם:

• שינוי משמעותי במדיניות המיסוי האישי ומיסוי החברות במדינה, המעודד את התעשיות המתקדמות ומתגמל את העובדים בהם. לשם הדוגמא – עובדי הי טק נהנים ממס הכנסה של 0% , מס החברות ירד ל- 16% והמע"מ נמצא במגמת ירידה מתמדת – מרמה של 24% בשנת 2015 לרמה של 19% בשנת 2018, כאשר המע"מ על רכישת דירה במחיר הנמוך ממאה אלף יורו הוא 5% בלבד.

• תמרוץ משמעותי של משקיעים זרים במדינה, לרבות עידוד חברות בינלאומיות לפתוח מרכזים ברומניה על ידי מענקים והטבות, עידוד משקיעים פרטיים מחו"ל ויצירת מערכת בירוקרטיה מהירה ואפקטיבית לכל תחומי היזמות.

• סביבה חיובית למשקיעים זרים ולא פחות חשוב – על שיפור בשקיפות וצעדים אפקטיביים שמיגרו את השחיתות במדינה ויצרו מערכת כלכלית אמינה.

בוקרשט – המרוויחה הגדולה

למה השקעות נדל"ן בבוקרשט? בוקרשט הופכת לקטר הצמיחה של מזרח אירופה, מרכזת בה פעילות כלכלית משמעותית בכל התחומים: תעשייה חכמה, שירותים ומסחר והופכת לכתובת המועדפת על תאגידים בינלאומיים משמעותיים כמו ORACLE, COCA COLA, AMAZON ואחרות. כל אלה כבר פעילות במתחם ההיי טק הקיים בשטח של 1.25 מיליון קמ"ר ברובע PIPERA המעסיק מאות אלפי עובדים מכל רחבי רומניה ואירופה כולה. 

 

סוכנות הנדל"ן הבינלאומית – Colliers פרסמה דוח על שוק הנדל"ן ברומניה המסכם את שנת 2018 בו היא מצביעה על כמה אינדיקטורים משמעותיים בשוק:

רוצים עוד סיבות לצורך השקעות נדל"ן בבוקרשט? ההגירה החיובית והאיכותית לבוקרשט הביאה להעצמה משמעותית של הביקוש למגורים בעיר. מומחים מעריכים כי הפער בין הביקושים לדירות ובין ההיצע הקיים בעיר ילך ויגדל בעשרות אלפי דירות בעיר בשנים הקרובות, וברובע PIPERA  בלבד מחוייבת הקמתן של מעל 12 אלף יחידות דיור בחמש השנים הקרובות.

 

הפער בין הביקוש להיצע, יחד עם השיפור המשמעותי באיכות החיים, הדרישה לכח אדם איכותי והגידול בהכנסה הפנויה, הביא לעלייה משמעותית במחירי הנדל"ן, של כ- 14.5% במצטבר בשנים 2017 ו-2018. יתר על כן, המומחים של Colliers צופים כי: "בהתחשב בעלייה בשכר וברצון המתחזק לרכוש דירות, פרויקטים להשקעה ברומניה בתחום המגורים ייצרו ביקושים משמעותיים, במיוחד אלה שייבנו בסמוך למתחמי תעסוקה".

כל אלה דורשים לא רק פתרונות דיור, אלא כאלה המספקים חווית מגורים מודרנית ועדכנית, המשתווה לסטנדרט במערב אירופה.

 

פרויקטים של נדל"ן להשקעה ברומניה

בוקרשט, רומניה הפכה להיות יעד נדל"ני אטרקטיבי במיוחד עבור משקיעים מכל העולם.

נתוני צמיחה מרשימים, רפורמת מיסים מעודדת השקעה ועליה בביקושים כתוצאה מהגירה חיובית של כוח אדם איכותי לעיר, הביאו לעליות מחירים של 14.5% בשנתיים האחרונות!

ההזדמנות למצוא פרויקטים להשקעה בעיר הופכת למשתלמת ובעלת תשואה שנתית גבוהה  במיוחד של 7%-9%, בתוספת עליות ערך משמעותית ממנה העיר נהנתה וצפויה להמשיך ליהנות בשנים הקרובות.

אתם מוזמנים לעיין ברשימת הפרויקטים שלנו ואולי תמצאו פרויקט נדל"ן ששווה לכם להשקיע בו.

חושבים נדל"ן חו"ל. חושבים חג'ג' אירופה

יש לכם שאלה? מתלבטים באיזה פרוייקט נדל"ן להשקעה לבחור? אנחנו כאן כדי לעזור.

אישור דיוור:

*ניתן לבטל את ההסכמה בכל עת והיא אינה מהווה הסכמה לביצוע עסקה כלשהי

משרדי חג'ג' אירופה בישראל:

9634*
office@hagag-europe.com

מגדלי הארבעה, בנין צפוני קומה 28
רחוב הארבעה 30-28, תל אביב

 

Hagag Development Europe

erterere